HCM4910000000AAJT
5S-HCM4910000000AAJT
HCM4910000000AAJT
CRYSTAL 10.0000MHZ 18PF SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | HCM49 |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 10MHz |
| Frequency Stability: | ??????30ppm |
| Frequency Tolerance: | ??????30ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohm |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 60??????C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | HC49/US |
| Size / Dimension: | 0.449 L x 0.190 W (11.40mm x 4.83mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.169 (4.30mm) |