HC-49/U-S13560000BBIB
5S-HC-49/U-S13560000BBIB
HC-49/U-S13560000BBIB
CRYSTAL 13.5600MHZ 16PF T/H
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 13.56MHz |
| Frequency Stability: | ??????50ppm |
| Frequency Tolerance: | ??????50ppm |
| Load Capacitance: | 16pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohm |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -10??????C ~ 60??????C |
| Package / Case: | HC49/US |
| Size / Dimension: | 0.453 L x 0.183 W (11.50mm x 4.65mm) |
| Height - Seated (Max): | 0.138 (3.50mm) |