Home All Products Crystals-and-Oscillators CrystalsDiodes Incorporated FW1600008
FW1600008
5S-FW1600008
FW1600008
CRYSTAL 16MHZ 12PF SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:SaRonix-eCera? FW
Type:MHz Crystal
Frequency:16MHz
Frequency Stability:??????20ppm
Frequency Tolerance:??????10ppm
Load Capacitance:12pF
ESR (Equivalent Series Resistance):150 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD
Size / Dimension:No Lead
Height - Seated (Max):0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Other:0.022 (0.55mm),,,