Home All Products Crystals-and-Oscillators CrystalsEPSON FA-238V 14.31818MB50X-K0
FA-238V 14.31818MB50X-K0
5S-FA-238V 14.31818MB50X-K0
FA-238V 14.31818MB50X-K0
CRYSTAL 14.31818 MHZ 10.0PF SMD
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:FA-238V
Type:MHz Crystal
Frequency:14.31818MHz
Frequency Stability:??????50ppm
Frequency Tolerance:??????50ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD
Size / Dimension:No Lead
Height - Seated (Max):0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Other:0.028 (0.70mm),,,