FA-238V 13.5600MF20V-AC3
5S-FA-238V 13.5600MF20V-AC3
FA-238V 13.5600MF20V-AC3
CRYSTAL 13.5600 MHZ 9.0PF SMD
Product Description
| Packaging: | Tape & Reel (TR) |
| Series: | FA-238V |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 13.56MHz |
| Frequency Stability: | ??????20ppm |
| Frequency Tolerance: | ??????10ppm |
| Load Capacitance: | 9pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 80 Ohm |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20??????C ~ 70??????C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD |
| Size / Dimension: | No Lead |
| Height - Seated (Max): | 0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm) |
| Other: | 0.028 (0.70mm),,, |