Home All Products Crystals-and-Oscillators CrystalsECS Inc. ECS-480-8-47-JTN-TR
ECS-480-8-47-JTN-TR
5S-ECS-480-8-47-JTN-TR
ECS-480-8-47-JTN-TR
CRYSTAL 48.0000MHZ 8PF SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:ECX-1247
Type:MHz Crystal
Frequency:48MHz
Frequency Stability:??????20ppm
Frequency Tolerance:??????20ppm
Load Capacitance:8pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD
Size / Dimension:No Lead
Height - Seated (Max):0.063 L x 0.047 W (1.60mm x 1.20mm)
Other:0.014 (0.35mm),,,