Home All Products Crystals-and-Oscillators CrystalsECS Inc. ECS-480-18-23A-EN-TR
ECS-480-18-23A-EN-TR
5S-ECS-480-18-23A-EN-TR
ECS-480-18-23A-EN-TR
CRYSTAL 48.0000MHZ 18PF SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:ECX-64A
Type:MHz Crystal
Frequency:48MHz
Frequency Stability:??????50ppm
Frequency Tolerance:??????30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:2-SMD
Size / Dimension:No Lead
Height - Seated (Max):0.236 L x 0.138 W (6.00mm x 3.50mm)
Other:0.043 (1.10mm),,,