Home All Products Crystals-and-Oscillators CrystalsECS Inc. ECS-240-20-5PXDN-TR
ECS-240-20-5PXDN-TR
5S-ECS-240-20-5PXDN-TR
ECS-240-20-5PXDN-TR
CRYSTAL 24.0000MHZ 20PF SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:CSM-7X-DN
Type:MHz Crystal
Frequency:24MHz
Frequency Stability:??????100ppm
Frequency Tolerance:??????30ppm
Load Capacitance:20pF
ESR (Equivalent Series Resistance):30 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:HC49/US
Size / Dimension:0.449 L x 0.189 W (11.40mm x 4.80mm)
Height - Seated (Max):0.169 (4.30mm)