ECS-.327-12.5-38-TR
5S-ECS-.327-12.5-38-TR
ECS-.327-12.5-38-TR
CRYSTAL 32.7680KHZ 12.5PF SMD
Product Description
| Packaging: | Cut Tape (CT) |
| Series: | ECX-71 |
| Type: | kHz Crystal (Tuning Fork) |
| Frequency: | 32.768kHz |
| Frequency Stability: | - |
| Frequency Tolerance: | ??????20ppm |
| Load Capacitance: | 12.5pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 65 kOhm |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD |
| Size / Dimension: | Flat Lead |
| Height - Seated (Max): | 3 Leads |
| Other: | 0.276 L x 0.060 W (7.00mm x 1.50mm),0.055 (1.40mm),, |