CrystalsCardinal Components Inc. CX532Z-A2B3C5-70-1966080D18
CX532Z-A2B3C5-70-1966080D18
5S-CX532Z-A2B3C5-70-1966080D18
CX532Z-A2B3C5-70-1966080D18
CRYSTAL 19.6608MHZ 18PF SMD
Product Description
| Packaging: | Digi-Reel? |
| Series: | CX532 |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 19.6608MHz |
| Frequency Stability: | ??????30ppm |
| Frequency Tolerance: | ??????20ppm |
| Load Capacitance: | 18pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 70 Ohm |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -40??????C ~ 85??????C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 2-SMD |
| Size / Dimension: | No Lead |
| Height - Seated (Max): | 0.197 L x 0.126 W (5.00mm x 3.20mm) |
| Other: | 0.059 (1.50mm),,, |