CSX1-AE-20-8.00
5S-CSX1-AE-20-8.00
CSX1-AE-20-8.00
CRYSTAL 8.0000MHZ 20PF SMD
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | CSX1 |
| Type: | MHz Crystal |
| Frequency: | 8MHz |
| Frequency Stability: | ??????20ppm |
| Frequency Tolerance: | ??????10ppm |
| Load Capacitance: | 20pF |
| ESR (Equivalent Series Resistance): | 70 Ohm |
| Operating Mode: | Fundamental |
| Operating Temperature: | -20??????C ~ 70??????C |
| Ratings: | - |
| Mounting Type: | Surface Mount |
| Package / Case: | 4-SMD |
| Size / Dimension: | No Lead |
| Height - Seated (Max): | 0.276 L x 0.197 W (7.00mm x 5.00mm) |
| Other: | 0.051 (1.30mm),,, |