Home All Products Crystals-and-Oscillators CrystalsCitizen Finedevice Co Ltd CM309S66.6666MABJTR
CM309S66.6666MABJTR
5S-CM309S66.6666MABJTR
CM309S66.6666MABJTR
CRYSTAL 66.6666MHZ 18PF SMD
Product Description
Packaging:Cut Tape (CT)
Series:CM309S
Type:MHz Crystal
Frequency:66.6666MHz
Frequency Stability:??????50ppm
Frequency Tolerance:??????30ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):80 Ohm
Operating Mode:3rd Overtone
Operating Temperature:-10??????C ~ 60??????C
Package / Case:4-SOJ
Size / Dimension:9.40mm pitch
Height - Seated (Max):0.488 L x 0.173 W (12.40mm x 4.40mm)
Other:0.146 (3.70mm),,,