Home All Products Crystals-and-Oscillators CrystalsAbracon LLC ABM8G-40.000MHZ-18-D2Y-T
ABM8G-40.000MHZ-18-D2Y-T
5S-ABM8G-40.000MHZ-18-D2Y-T
ABM8G-40.000MHZ-18-D2Y-T
CRYSTAL 40.0000MHZ 18PF SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:ABM8G
Type:MHz Crystal
Frequency:40MHz
Frequency Stability:??????30ppm
Frequency Tolerance:??????20ppm
Load Capacitance:18pF
ESR (Equivalent Series Resistance):50 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-40??????C ~ 85??????C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD
Size / Dimension:No Lead
Height - Seated (Max):0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Other:0.039 (1.00mm),,,