Home All Products Crystals-and-Oscillators CrystalsTXC CORPORATION 8Y-19.200MEEQ-T
8Y-19.200MEEQ-T
5S-8Y-19.200MEEQ-T
8Y-19.200MEEQ-T
CRYSTAL 19.2000MHZ 10PF SMD
Product Description
Packaging:Digi-Reel?
Series:8Y
Type:MHz Crystal
Frequency:19.2MHz
Frequency Stability:??????10ppm
Frequency Tolerance:??????10ppm
Load Capacitance:10pF
ESR (Equivalent Series Resistance):100 Ohm
Operating Mode:Fundamental
Operating Temperature:-20??????C ~ 70??????C
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Package / Case:4-SMD
Size / Dimension:No Lead
Height - Seated (Max):0.079 L x 0.063 W (2.00mm x 1.60mm)
Other:0.022 (0.55mm),,,