690-W19-260-011
5S-690-W19-260-011
690-W19-260-011
WATERPROOF HDMI BLACK A M 180
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 690W |
| Connector Type: | HDMI |
| Number of Contacts: | 19 |
| Gender: | Plug |
| Specifications: | - |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Mounting Feature: | - |
| Termination: | Solder |
| Features: | Circular Bayonet Coupling |
| Ingress Protection: | IPX7 - Waterproof |
| Operating Temperature: | -25??????C ~ 85??????C |
| Number of Ports: | 1 |
| Current Rating: | 1A per Contact |
| Voltage - Rated: | - |
| Mating Cycles: | - |
| Shielding: | Unshielded |
| Other: |
Related special
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- Molex
- TOOL HAND CRIMPER 28-32AWG SIDE
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)