Home
All Products
Connectors, Interconnects
Terminal Blocks - Wire to BoardAmphenol Anytek YL0661510000G
YL0661510000G
5S-YL0661510000G
YL0661510000G
508 TB RIS CLA 2-ROWS-R
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | YL |
| Number of Levels: | 2 |
| Positions Per Level: | 3 |
| Pitch: | 0.200 (5.08mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 20A |
| Voltage: | 300V |
| Wire Gauge: | 12-22 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Features: | Interlocking (Side) |
| Color: | Green |
| Other: |
Related special
-
- YLP-04V
- JST
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
- In stock
-
- YLP-01V
- JST
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug White
- In stock
-
- YHDP24-24-31PEL024
- TE Connectivity
- 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap
- In stock
-
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2A0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2A0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2A0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2C0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2C0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2C0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
-
- YNA21B2J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













