Home
All Products
Connectors, Interconnects
Terminal Blocks - Wire to BoardAmphenol Anytek TE1001610000G
TE1001610000G
5S-TE1001610000G
TE1001610000G
350 TB WIR PRO 180D
In stock
L/C, T/T, Western Union, Paypal
Shipping Immediately ASAP
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | TE |
| Number of Levels: | 1 |
| Positions Per Level: | 10 |
| Pitch: | 0.138 (3.50mm) |
| Mating Orientation: | Horizontal with Board |
| Current: | 10A |
| Voltage: | 125V |
| Wire Gauge: | 16-26 AWG |
| Mounting Type: | Through Hole |
| Wire Termination: | Screw - Leaf Spring |
| Features: | Wire Guard |
| Color: | Interlocking (Side) |
| Other: | Blue |
Related special
-
- TL3301AF260QG
- E-Switch
- actile Switch SPST-NO Top Actuated Surface Mount
- In stock
-
- TPS54331DRG4
- Texas Instruments
- IC REG BUCK ADJ 3A 8SOIC
- In stock
-
- TLP291-4(GB-TP,E)
- Toshiba Semiconductor and Storage
- OPTOISOLTR 2.5KV 4CH TRANS 16-SO
- In stock
-
- TS4601BEIJT
- STMicroelectronics
- IC AMP CLASS AB STER 16FLIPCHIP
- In stock
-
- TS4621BEIJT
- STMicroelectronics
- IC AMP CLASS G STEREO 16FLIPCHIP
- In stock
-
- TVPS00RF-15-18SA-LC
- Amphenol
- 18 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVPS00RF-13-35SA-LC
- Amphenol
- 22 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVPS00RF-15-19SA-LC
- Amphenol
- 19 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVP00RW-9-35PA-LC
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVPS00RF-17-6P-LC
- Amphenol
- 4 Position Circular Connector Plug Housing Free Hanging (In-Line) Backshell, Coupling Nut
- In stock
-
- TVPS00RF-9-98S-LC
- Amphenol
- 3 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVPS00RF-11-5S-LC
- Amphenol
- 5 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVPS00RF-17-6SA-LC
- Amphenol
- 6 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVP00RW-11-35S-LC
- Amphenol
- 13 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
-
- TVP00RW-13-4S-LC
- Amphenol
- 4 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount -
- In stock
Online Quote Request Form
Pricing (USD)
Unit Price
-
Product Successfully Added To The Inquiry Cart!
Continue Inquiry
Checkout Inquiry Now
Current Total Of 10 Products In You Inquiry Cart
Recommend Products













