XW4K-12A1-V1
5S-XW4K-12A1-V1
XW4K-12A1-V1
TERM BLOCK HDR 12POS VERT 2.54MM
Product Description
Packaging:Tape & Reel (TR)
Series:XW4
Type:Header
Number of Positions:Male Pins
Positions Per Level:Shrouded (4 Side)
Number of Levels:12
Pitch:12
Header Orientation:1
Plug Wire Entry:0.100 (2.54mm)
Termination Style:Vertical
Mounting Type:-
Current - IEC:Solder
Voltage - IEC:Surface Mount
Current - UL:-
Voltage - UL:-
Wire Gauge or Range - AWG:6A
Wire Gauge or Range - mm2:160V