VK0970500000G
5S-VK0970500000G
VK0970500000G
TERM BLOCK HDR 9POS 45DEG 5MM
Product Description
Packaging:Bulk
Series:VK
Type:Header
Number of Positions:Male Pins
Positions Per Level:Shrouded (2 Side)
Number of Levels:9
Pitch:9
Header Orientation:1
Plug Wire Entry:0.197 (5.00mm)
Termination Style:45??????
Mounting Type:-
Current - IEC:Solder
Voltage - IEC:Through Hole
Current - UL:-
Voltage - UL:-
Wire Gauge or Range - AWG:15A
Wire Gauge or Range - mm2:300V