Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek VK0372500000G
VK0372500000G
5S-VK0372500000G
VK0372500000G
TERM BLOCK HDR 3POS 45DEG 5MM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | VK |
| Number of Levels: | 3 |
| Pitch: | 3 |
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.197 (5.00mm) |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 15A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |