Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek V70771500000G
V70771500000G
5S-V70771500000G
V70771500000G
TERM BLOCK HDR 7POS VERT 5MM
| Positions Per Level: | 7 |
| Number of Levels: | 7 |
| Pitch: | 1 |
| Header Orientation: | 0.197 (5.00mm) |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 10A |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 300V |