TJ0931530000G
5S-TJ0931530000G
TJ0931530000G
TERM BLOCK PLUG 9POS STR 3.81MM
Product Description
Packaging:Bulk
Series:01-381
Type:Plug
Number of Positions:Female Sockets
Positions Per Level:9
Number of Levels:9
Pitch:1
Header Orientation:0.150 (3.81mm)
Plug Wire Entry:-
Termination Style:180??????
Mounting Type:Screw - Rising Cage Clamp
Current - IEC:Free Hanging (In-Line)
Voltage - IEC:-
Current - UL:-
Voltage - UL:10A
Wire Gauge or Range - AWG:300V