Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek TJ0611830000G
TJ0611830000G
5S-TJ0611830000G
TJ0611830000G
TERM BLOCK PLUG 6POS STR 3.5MM
| Pitch: | 1 |
| Header Orientation: | 0.138 (3.50mm) |
| Voltage - IEC: | 10.5A |
| Current - UL: | 300V |
| Voltage - UL: | 10A |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 300V |