Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek TJ0431530000G
TJ0431530000G
5S-TJ0431530000G
TJ0431530000G
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 3.81MM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | 01-381 |
| Type: | Plug |
| Number of Positions: | Female Sockets |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 4 |
| Pitch: | 1 |
| Header Orientation: | 0.150 (3.81mm) |
| Plug Wire Entry: | - |
| Termination Style: | 180?????? |
| Mounting Type: | Screw - Rising Cage Clamp |
| Current - IEC: | Free Hanging (In-Line) |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | 10A |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 300V |