Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ2412800300G
OQ2412800300G
5S-OQ2412800300G
OQ2412800300G
TERM BLOCK HDR 24POS VERT 3.5MM
| Number of Levels: | 24 |
| Pitch: | 24 |
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.138 (3.50mm) |
| Termination Style: | Vertical |
| Mounting Type: | - |
| Current - IEC: | Solder |
| Voltage - IEC: | Through Hole |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 10A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |