Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ2054500300G
OQ2054500300G
5S-OQ2054500300G
OQ2054500300G
TERM BLOCK HDR 20POS VERT 5.08MM
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.200 (5.08mm) |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 20A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |