Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ1954810300G
OQ1954810300G
5S-OQ1954810300G
OQ1954810300G
TERM BLOCK HDR 19POS 5.08MM
| Number of Positions: | Male Pins |
| Positions Per Level: | Shrouded (4 Side) |
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.200 (5.08mm) |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 20A |
| Color: | 300V |