Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ1812000300G
OQ1812000300G
5S-OQ1812000300G
OQ1812000300G
TERM BLOCK HDR 18POS VERT 3.5MM
| Number of Levels: | 18 |
| Pitch: | 18 |
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.138 (3.50mm) |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 10A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |