Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ15B1800000G
OQ15B1800000G
5S-OQ15B1800000G
OQ15B1800000G
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 2.5MM
| Number of Levels: | 15 |
| Pitch: | 15 |
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.098 (2.50mm) |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 4A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 150V |