Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ15B1510000G
OQ15B1510000G
5S-OQ15B1510000G
OQ15B1510000G
TERM BLOCK HDR 15POS 90DEG 2.5MM
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.098 (2.50mm) |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 4A |
| Color: | 150V |