Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ15A1500000G
OQ15A1500000G
5S-OQ15A1500000G
OQ15A1500000G
TERM BLOCK HDR 15POS VERT 7.5MM
| Number of Levels: | 15 |
| Pitch: | 15 |
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.295 (7.50mm) |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 20A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |