Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ1571010300G
OQ1571010300G
5S-OQ1571010300G
OQ1571010300G
TERM BLOCK HDR 15POS 90DEG 5MM
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.197 (5.00mm) |
| Termination Style: | 90?????? |
| Mounting Type: | Right Angle |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | Solder |
| Current - UL: | Through Hole |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 20A |
| Color: | 300V |