Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ14A1810000G
OQ14A1810000G
5S-OQ14A1810000G
OQ14A1810000G
TERM BLOCK HDR 14POS 90DEG 7.5MM
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.295 (7.50mm) |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 20A |
| Color: | 300V |