Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ1354000300G
OQ1354000300G
5S-OQ1354000300G
OQ1354000300G
TERM BLOCK HDR 13POS VERT 5.08MM
| Number of Levels: | 13 |
| Pitch: | 13 |
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.200 (5.08mm) |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 20A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |