Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ10A1500000G
OQ10A1500000G
5S-OQ10A1500000G
OQ10A1500000G
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 7.5MM
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.295 (7.50mm) |
| Termination Style: | Vertical |
| Mounting Type: | - |
| Current - IEC: | Solder |
| Voltage - IEC: | Through Hole |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 20A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |