Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ1054510300G
OQ1054510300G
5S-OQ1054510300G
OQ1054510300G
TERM BLOCK HDR 10POS 5.08MM
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.200 (5.08mm) |
| Termination Style: | 90?????? |
| Mounting Type: | Right Angle |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | Solder |
| Current - UL: | Through Hole |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 20A |
| Color: | 300V |