Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ09B1500000G
OQ09B1500000G
5S-OQ09B1500000G
OQ09B1500000G
TERM BLOCK HDR 9POS VERT 2.5MM
| Number of Levels: | 9 |
| Pitch: | 9 |
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.098 (2.50mm) |
| Termination Style: | Vertical |
| Mounting Type: | - |
| Current - IEC: | Solder |
| Voltage - IEC: | Through Hole |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 4A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 150V |