Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ0675500000G
OQ0675500000G
5S-OQ0675500000G
OQ0675500000G
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5MM
| Number of Levels: | 6 |
| Pitch: | 6 |
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.197 (5.00mm) |
| Termination Style: | Vertical |
| Mounting Type: | - |
| Current - IEC: | Solder |
| Voltage - IEC: | Through Hole |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 20A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |