Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ05B1510000G
OQ05B1510000G
5S-OQ05B1510000G
OQ05B1510000G
TERM BLOCK HDR 5POS 90DEG 2.5MM
| Number of Levels: | 5 |
| Pitch: | 5 |
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.098 (2.50mm) |
| Termination Style: | 90?????? |
| Mounting Type: | Right Angle |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | Solder |
| Current - UL: | Through Hole |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | - |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 4A |
| Color: | 150V |