Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek OQ041500D000G
OQ041500D000G
5S-OQ041500D000G
OQ041500D000G
TERM BLOCK HDR 4POS VERT 3.5MM
| Header Orientation: | 1 |
| Plug Wire Entry: | 0.138 (3.50mm) |
| Termination Style: | Vertical |
| Mounting Type: | - |
| Current - IEC: | Solder |
| Voltage - IEC: | Surface Mount |
| Current - UL: | - |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 8A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 150V |