Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek KI1750530000G
KI1750530000G
5S-KI1750530000G
KI1750530000G
TERM BLOCK PLUG 17POS STR 5.08MM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | KI |
| Type: | Plug Housing for Female Sockets |
| Number of Positions: | 17 |
| Positions Per Level: | 17 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200 (5.08mm) |
| Header Orientation: | - |
| Plug Wire Entry: | 180?????? |
| Termination Style: | Crimp |
| Mounting Type: | Free Hanging (In-Line) |
| Current - IEC: | - |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10A |
| Voltage - UL: | 300V |