Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek KI0550530000G
KI0550530000G
5S-KI0550530000G
KI0550530000G
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5.08MM
| Number of Positions: | 5 |
| Positions Per Level: | 5 |
| Number of Levels: | 1 |
| Pitch: | 0.200 (5.08mm) |
| Voltage - IEC: | - |
| Current - UL: | 10A |
| Voltage - UL: | 300V |