Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek HW0570500000G
HW0570500000G
5S-HW0570500000G
HW0570500000G
TERM BLOCK PLUG 5POS STR 5MM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HW |
| Type: | Plug |
| Number of Positions: | Female Sockets |
| Positions Per Level: | 5 |
| Number of Levels: | 5 |
| Pitch: | 1 |
| Header Orientation: | 0.197 (5.00mm) |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 10A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |