Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek HW0470530000G
HW0470530000G
5S-HW0470530000G
HW0470530000G
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5MM
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 4 |
| Pitch: | 1 |
| Header Orientation: | 0.197 (5.00mm) |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 10A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |