Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek HW0450820000G
HW0450820000G
5S-HW0450820000G
HW0450820000G
TERM BLOCK PLUG 4POS STR 5.08MM
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | HW |
| Type: | Plug |
| Number of Positions: | Female Sockets |
| Positions Per Level: | 4 |
| Number of Levels: | 4 |
| Pitch: | 1 |
| Header Orientation: | 0.200 (5.08mm) |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 10A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |