Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek HW0300800000G
HW0300800000G
5S-HW0300800000G
HW0300800000G
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM
| Positions Per Level: | 3 |
| Number of Levels: | 3 |
| Pitch: | 1 |
| Header Orientation: | 0.300 (7.62mm) |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 10A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |