Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsAmphenol Anytek HW0250840000G
HW0250840000G
5S-HW0250840000G
HW0250840000G
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 5.08MM
| Pitch: | 1 |
| Header Orientation: | 0.200 (5.08mm) |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 10A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |