ET0301520000G
5S-ET0301520000G
ET0301520000G
TERM BLOCK PLUG 3POS STR 7.62MM
Product Description
Packaging:Bulk
Series:04-762
Type:Plug
Number of Positions:Blade Sockets
Positions Per Level:3
Number of Levels:3
Pitch:1
Header Orientation:0.300 (7.62mm)
Plug Wire Entry:-
Termination Style:180??????
Mounting Type:Screw - Rising Cage Clamp
Current - IEC:Free Hanging (In-Line)
Voltage - IEC:-
Current - UL:-
Voltage - UL:32A
Wire Gauge or Range - AWG:300V