Terminal Blocks - Headers, Plugs and SocketsWurth Electronics Inc. 691368300008B
691368300008B
5S-691368300008B
691368300008B
TERM BLOCK PLUG 8POS STR 3.81MM
| Positions Per Level: | 8 |
| Number of Levels: | 8 |
| Pitch: | 1 |
| Header Orientation: | 0.150 (3.81mm) |
| Voltage - UL: | - |
| Wire Gauge or Range - AWG: | 8A |
| Wire Gauge or Range - mm2: | 300V |
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 4 position 0.156" (3.96mm)
- In stock
- TE Connectivity
- Connector Header Through Hole 9 position 0.156" (3.96mm)
- TE Connectivity AMP Connectors
- Connector Header Through Hole 4 position 0.100" (2.54mm)