Terminal Blocks - Barrier BlocksAmphenol Anytek YK4421003000G
YK4421003000G
5S-YK4421003000G
YK4421003000G
CONN BARRIER STRP 10CIRC 0.374
Product Description
| Packaging: | Bulk |
| Series: | YK442 |
| Terminal Block Type: | Barrier Block |
| Number of Circuits: | 10 |
| Number of Wire Entries: | 10 |
| Pitch: | 0.374 (9.50mm) |
| Number of Rows: | 1 |
| Current Rating: | 30A |
| Voltage Rating: | 300V |
| Wire Gauge: | 10-22 AWG |
| Top Termination: | Screws with Captive Plate |
| Bottom Termination: | PC Pin |
| Barrier Type: | 3 Wall (Tri) |
| Features: | - |
| Color: | Black |
| Other: |
Related special
- YLP-04V
- JST
- 4 Rectangular Connectors - Housings Plug White 0.177" (4.50mm)
- In stock
- YLP-01V
- JST
- 1 Rectangular Connectors - Housings Plug White
- YHDP24-24-31PEL024
- TE Connectivity
- 31 Position Circular Connector Receptacle Housing Panel Mount Adapter, Dust Cap
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B1J0G106M
- TDK Corporation
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2A0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2C0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- YNA21B2J0G106M
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805
- CAP CER 10UF 4V X5R 0805